Bim'de Çalışmak - 2

04-Şub, 16;57 nedim 186
Bim'e ilk giren kişi temelden yani personel olarak girer. Torpille yükselmek için giren kişi bile bimde kasiyerlik yani personellik yapar. En belirgin işi kasaya bakmak ve kasanın olduğu koridora bakmak mağazanın içinde fırfır dönmek, mağazanın düzeninden ve temizliğinden sorumlu olmak, kasa yanı sandalyeleri olduğu halde saatlerce ayakta kalmak. 

   Bim'de personellik yapmak tamamı ile bim' in hamallığını yapmaktır. Yönetim kadrosu dahil her üst personelin sırtından geçinir ve buna karşın en az maaşı alan yine personeldir. Mağazada olan biten her şey illaki gelip personele değer.  Personel olmak meşakkatli bir iş eğer hiper aktif değilseniz kesinlikle size göre bir değil çünkü hem kasaya bakıp, gelen malları yerlerine dizmek, temizlik yapmak, skt (son kullanım tarihi) ye bakmak, alış veren yapan müşterilerin soru ve sorunlarını cevaplamak, etiket değiştirmek vb. sayamayacağım birçok işe koşturamayacak sanız vede bir bayansanız size göre değildir. 

  Bim' de çalışmanın ilk adımı personel olmak ile aileniz de SKT (son kullanım tarihi) ile tanışır. Mağazada kırılana patlayan günü geçmiş ve sonradan dondurulmuş ürünleri almak ZORUNDA kalırsınız. 

   Bim'de çalışmakla saatlerce belkide hayatınızda ilk defa bu kadar ayakta kalma deneyimi yaşarsınız. Gün içinde brüt çalışma saati 9 saattir, 1,5 saat dinlenme hakkınız var nette ise çalışma çizelgesine 7,5 saat yazılır fakat ben hiç 1,5 saat dinlenen bir personel görmedim ve şahit olmadım sabah ve öğleden sonra 10ar dakikalık çay ve öğle yemeğinde yarım saat başka yok. bunun aksini iddaa eden ve 1,5 saat dinlenen birileri varsa altta yorum olarak yazabilir.