Hit Artırma Yöntemleri

26-Ağu, 10;38 nedim 151
Merhaba,
   Bu makalemizde haber ve blog sitelerimiz için hit artırma hakkında konsunu ele alacağız. Bilindiği üzere haber siteleri ve bloglar kurulduktan sonra ilk planlanan unsurlardan biride sitemizin hitini arttırmaktır ve baraşarıya gidilen yolun hitten, hit arttıkça paradan geçeceğini hepimiz iyi biliyoruz.

   Tamda bu noktada neler yaparız ?, nelere dikkat etmeliyiz?, organik hit ve yöntemleri neler ? , işin altın kuralı ne?, vb. gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.


   1- Hedef Kitle Belirle
   Bu konuda bir zanaatkar gibi düşümek lazım. bir zanaatkar bir işe başlıyacağı zaman, o işi kime ve ne için yapacağını bilir. Bizlerde haber sitesi yahut blog sitesi kurduğumuzda bu haber sitesinin veya bloğun kimlere ve ne için  hitap edeceğini iyice araştırıp  hedef kitlemizi ona göre hareket etmeliyiz.

   2.Arama Motorları ve Analiz
   Web sitemizi kurduktan sonra yapacağımız ilk işlerden biri arama motorlarına bu kurdumuz siteleri kayıt ettirmek olacaktır.Sitenizi başta Google olmak üzere arama motorlarına kayıt ettirerek tüm dünya'ya bende buradayım deyin. Özellikle Google analytics ve search console araçlarını etkin kullanarak siteniz hakkında istatistiksel bilgileri analiz edebilir ve Google Alerts aracı ile proje konunuzla hedef kitlenizin hangi kelimeler ile ne gibi makale ve haber okuduklarından haberdar olup buna göre hareket ederik varacağınız hedefe ulaşmanızdaki unsurları daha rahat görebilirsiniz.

   3.Düzenli Paylaşım Yapın 
   Bir internet gezgini veya makale sever girdiği veya ilginç bulduğu bir bloğa girip gezip sevdiği siteye 2. gün girdiğinde aynı makale veya haberleri gördüğünde sıkılır ve birdaha merak edip girmek istemez. Oyüzden düzenli paylaşım olmazsa olmazlarımızan biri olacaktır.

   4.Sosyal Medya 
   Sosyal mecra'ya önem verin. Siteyi kurduktan sonra sosyal medya hesapları açın. İlk kuruldıklarında etkili iletişim, paylaşım, arkadaşlık amacı ile kurulan sosyal medya siteleri artık günümüzden bu amaçlardan sapmış ve herbiri büyük şirketlere meydan okuyan büyük pazar yerleri haline gelmiştir. Neden sizde bu pazardan payınızı alamayasınız ki?

   5.Özgünlük 
   İşte bu işin altın kuralı budur. Arama motorlarının en sevdiği şey budur. Makalenin özgün, özgür ve benzersiz olması sitenize gelecek hiti hızlı ve etkin bir şekilde artıracaktır.

   6.Hit Artırma Program ve Sitelerini Kullanmayın !
   Başlıkta da belirttiğim üzere kesinlikle ve kesinlikle bu tür siteleri ve programları kullanmayın,. Hızla büyüyen ve gelişen sitelerin en büyük gelir kaynağı olan adsense bu tarz girişimleri fark ettiği anda gelirinizi keser bu  konuda kesin kriterleri var. Belli bir dönemde kullanıp ve kullanımı kestiyseniz bile adsensenin kabul etmeyeceği aşikar. Sadece etkileri bununlada sınırlı değil özellikle google bu durumu fark eder etmez sitenizin aramalardaki varlığını düşürecektir. Buda sitenizin hit kaybetmesine yol açacaktır.